Telefon
Facebook
WhatsApp
İnstagram

Revizyon Rinoplasti

Font Büyült Font Küçült

Revizyon Rinoplasti

Revizyon burun estetiği ameliyatı, daha önce burun estetiği ameliyatı olmuş hastalara uygulanan bir ameliyattır. Hasta estetik açıdan tatmin olmamış ya da fonksiyon bozukluğu yaşıyor olabilir. Bu gibi durumlarda, ikinci bir rinoplasti ameliyatı yapılabilir.

-İkinci bir ameliyat kararını doktorunuzla birlikte almanız önemlidir çünkü burnun yeni bir ameliyata müsait olup olmadığına ya da ilk ameliyat üzerinden yeterli bir süre geçip geçmediğine ancak doktor karar verebilir.

-İkinci bir rinoplasti ameliyatını yapmak, hastalara daha kolay gibi gelse de aslında durum tam tersidir. İlk burun estetiği ameliyatında kemik ve kıkırdak üzerini kaplayan deri ameliyatta kolaylıkla kaldırılmasına rağmen, revizyon burun estetiği ameliyatında kemik ve kıkırdak üzerindeki deri arasında yapışık dokular bulunabilir. Bu yapışıklıklar revizyon burun estetiği ameliyatını cerrahi açıdan daha zor kılar.

-Ayrıca cerrah, hastanın burnunda yeniden şekillendirme için kullanması gereken kıkırdağının yeteri kadar kalıp kalmadığına karar vermelidir. Eğer yeteri kadar kıkırdak yoksa, hastanın kendi dokusundan kıkırdak alınmalıdır. 

YORUMLAR


Yorum Yap